Ayak Detoksu (ION DETOX SPA )
Alerji, nefes darlığı, dermatolojik hastalıklar, mikrobik enfeksiyonlar, uykusuzluk, zihinsel yorgunluk, stres, depresyon, kas yorgunluğu, yaşlanma. Şehir’de yaşayanların sıkıntıları. İnsanı mutsuz eden bu hastalıkların nedenini, bundan yıllar önce ünlü fizik uzmanı Prof. Dr. Jacques Breton şöyle açıklamıştı: Negatif iyonların yeterli miktarda şehir içinde bulunmaması…
Havadaki pozitif iyonların, negatif etkileri tüm dertlerin temelini oluşturuyor. ‘‘Pozitif iyonların negatif etkileri’’ni yaratan başlıca nedenler ise Prof. Dr. Breton tarafından şöyle sıralanmış; Kapalı ve klimalı ortamlar, uzun süre şehir içinde araba kullanmak, sentetik koltuk döşemeleri, elektromanyetik aletler, dev ekran televizyon, dvd video, telefon santrali, fax, fotokopi makinaları ve aşırı toz.
Araştırmalar bu iyonların su bazlı olduğunu ve daha çok şelalelerin etrafında ya da çok derin denizlerde ortaya çıktığını ortaya koydu.
Kendimizi hayattan soyutlayamayacağımız gibi, bu toksinlere de maruz kalmayı önleyemeyiz. Ancak 2003 Nobel ödüllü Ion Detoks Spa sayesinde bu toksinlerden kurtulmak artık mümkün.
Ion Ayak Detoksu uygulamalarını düzenli seanslar halinde yaptırarak toksinlerinizden kurtulmak ve daha konforlu bir hayata geçiş yapmak için bizi arayın, ÜCRETSİZ danışma randevunuzu oluşturalım

Ion Detoks Ayak Detoksunun Ortaya Çıkışı
Nobel kimya ödülü 2003 yılında hücre zarlarındaki kanalların keşfine katkılarından dolayı Amerikalı bilim adamı Peter Agre ve Roderick MacKinnon’a verildi.  Nobel Kimya Komitesi Başkanı Bengt Norden, basın toplantısında Peter Agre’ye, hücre zarının su kanalları keşfi üzerine ve Roderick MacKinnon için de, hücre zarlarının yapısal ve mekanik çalışmaları için ödül kazandığını açıkladı. Keşifleri tuzların (iyonları) ve suyun vücut hücreleri içine taşınmasını üzerineydi, örneğin böbrekler; birincil  derecede suyun idrardan tekrar elde eder ve nasıl sinir hücrelerinde elektrik sinyalleri üretilir ve yayılır.
Yüzyıl önce bilim adamları, insanların vücut hücrelerinin su taşınması için özel kanalları içerdiğini düşünüyorlardı.  Ancak, 1988 yılındaki Peter Agren’in  hücre zarının proteini izole ettiğini kanıtlaması ile bu şüphe ortadan kalktı.  Nobel komitesi; bakteri, bitki ve memelilerde su kanalları fizyolojik ve genetik çalışmalar için bir dizi kapıyı açan belirleyici bir bulgu olduğunu belirtti. Hücre kanalı diğer tipi olan iyon kanalı  sinir sistemi veya kas işlevi için çok önemlidir. Ayrıca sinir sisteminde mesaj iletmek için elektrik sinyali üretebilir. 1998 yılında  Roderick MacKinnon bütün araştırma topluluğunu şaşırtarak  potasyum kanalının mekansal yapısını belirlemenin mümkün olduğunu kanıtladı.  Iyon  Detoks cihazının temelinde bu icat bulunmaktadır.
Peter Agre, Northfield, Minnesota ABD’de 1949 yılında doğdu. 1974 yılın da  Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinden Tıp Doktorluğu diploması aldı. Şimdi Baltimore, ABD Johns Hopkins Üniversitesinde Biyolojik Kimya ve Tıp profesörüdür.
1956 doğumlu Roderick MacKinnon, Boston dışındaki Burlingtonda büyüdü. 1982 yılında, Tufts Tıp Fakültesi, Boston-ABD de tıp doktorluğu diploması aldı. Şimdi New York,  ABD Rockfeller Üniversitesinde Moleküler Nörobiyoloji ve Biyofizik profesörlüğü yapmaktadır

Bize posta gönderiniz